Collection Officer – full time - Idea Bank

Descriere activitati

Idea Bank recrutare@idea-bank.ro

Job offer

Cerinte esentiale

  • Abilități de comunicare și negociere
  • Disponibilitate pentru a lucra în ture, de 8 ore, în intervalul orar 08:30 – 20:00
  • Cunoștințe bune de utilizare a calculatorului – MS Office
  • Abilități de cooperare și facilitare de contacte sociale și funcționale
  • Atitudine pozitivă, energică și proactivă

Descrierea jobului

  • Inițierea de acțiuni de colectare pentru conturile alocate
  • Inițierea de negocieri cu clienții pentru obținerea unei promisiuni ferme de plată
  • Efectuarea de apeluri către clienții restanțieri în vederea recuperării debitelor și preluarea apelurilor de la clienți
  • Monitorizarea datelor scadente ale portofoliului de credite persoane fizice al băncii și comportamentul la plată al clienților în vederea asigurării rambursării la timp a creditelor

Detalii

  • Mai multe detalii despre posturile vacante gasiți pe site-ul www.idea-bank.ro/Cariere