Alumni ASE Networking Event

28 noiembrie 2012

Asociaţia Absolvenţilor Academiei de Studii Economice din Bucureşti a organizat trei ediţii Alumni ASE Networking Event. Evenimentul urmăreşte identificarea oportunităţilor de afaceri între participanţi şi a intereselor comune. Alumni ASE Networking Event creează punţi de legătură între oameni şi afaceri, industrii sau companii. Participanţii au putut veni însoţiţi de o altă persoană, absolvent(ă) a(l) Academiei de Studii Economice din Bucureşti.

Prima ediţie a avut loc pe 28 noiembrie 2012. Conform formatului, la eveniment au fost prezenţi 12 participanţi, din domenii diferite de activitate: finanţe, turism, resurse umane, vânzări, logistică, telecomunicaţii, organizări evenimente.

Cea de-a doua ediţie a avut loc pe 30 ianuarie 2013, la eveniment fiind prezenţi 12 participanţi, având ca domenii de activitate: vânzări, marketing, IT, relaţii publice, finanţe, audit financiar, management.

Cea de-a treia ediţie s-a desfăşurat pe 24 aprilie 2013 şi a avut un număr de 12 participanţi, cu domenii de activitate precum: consultanţă, IT, management, marketing, telecomunicaţii, relaţii publice