ASE Bike 100

7 aprilie 2013

A fost un eveniment care și-a propus să sărbătorească într-un mod inedit cei 100 de ani împliniți de Academia de Studii Economice din București și să reunească toți pasionații de ciclism într-un singur loc. Astfel, plecând de la ideea unui tur de biciclete al studenților economiști a fost organizat duminică, 7 aprilie 2013 mult așteptatul eveniment ASE BIKE 100.

Acest proiect a fost gândit ca încă un pas spre conștientizarea studenților cu privire la practicarea sportului de către fiecare. S-a considerat că un tur de biciclete va fi accesibil și pe placul tuturor. Evenimentul a fost destinat doar studenților Academiei de Studii Economice din București care plecând din patru puncte ale Capitalei s-au reunit în zona clădirilor ASE.