ASE Job&Internship Fair 2013

20-21 martie 2013 Cladirea Ion N. Angelescu (Căderea Bastiliei)

Academia de Studii Economice din Bucureşti (ASE) a organizat prin intermediul Asociaţiei Absolvenţilor Academiei de Studii Economice din Bucureşti (ALUMNI ASE) şi al Uniunii Studenţilor Academiei de Studii Economice din Bucureşti (USASE), în perioada 20-21 martie 2013, târgul de locuri de muncă şi stagii de practică “ASE Job&Internship Fair”, destinat studenţilor şi absolvenţilor de învăţământ economic superior.

Această acţiune a coincis cu Lansarea Centrului de Carieră ASE, care îşi propune să organizeze evenimente de carieră (conferințe, workshop-uri, training-uri de soft skills) și să reunească toate oportunităţile de internship-uri şi job-uri, spre a veni în sprijinul studenţilor şi al absolvenților ce doresc să se integreze mai ușor pe piaţa muncii.