ASE Job&Internship Fair 2014

31 martie – 3 aprilie 2014 Clădirea Ion N. Angelescu (Căderea Bastiliei)

La târgul organizat de Academia de Studii Economice din Bucureşti prin Centrul de Carieră ASE şi Asociaţia Absolvenţilor ASE, împreună cu Uniunea Studenţilor ASE au participat peste 20 de companii, care au pus la dispoziţia studenţilor şi absolvenţilor zeci de locuri de muncă sau stagii de practică. Pe lângă partenerii evenimentului BNR şi BRD,printre companiile participante la ASE Job & Internship Fair 2014 s-au numărat ACCA, BCR, Deloitte, E&Y, Genpact, KPMG, Lidl, McDonals, P&G, PwC, Reckit Benckiser, Coca-Cola, G2 Travel, Henkel, HP,ING, Mega Image, Orange, Rompetrol, Tradeville, Webhelp.

Târgul ASE Job & Internship Fair s-a adresat atât comunităţii studenţilor şi absolvenţilor ASE, cât şi mediului de afaceri, companiilor multinaţionale şi întreprinderilor mici şi mijlocii din România, dorind să creeze interfaţa dintre angajatori şi angajaţi, devenind astfel o platformă de lansare în carieră.