ASE Job&Internship Fair 2016

30 martie 2016 Clădirea Ion N. Angelescu (Căderea Bastiliei)

Târgul de Joburi ASE Job & Internship Fair, organizat de Academia de Studii Economice din București (ASE), în colaborare cu Asociația Absolvenților ALUMNI ASE, Uniunea Studenților Academiei de Studii Economice din București (USASE) și Fundația ASE, a revenit cu a III-a ediție. ASE Job & Internship FAIR 2016 a reprezentat mijlocul de creare a unei conexiuni puternice între companii și studenții și absolvenții tuturor facultăților din cadrul Academiei de Studii Economice din București.

Târgul de joburi și internshipuri dedicat studenților și absolvenților ASE a avut loc pe 30 martie 2016, în clădirea „Ion N. Angelescu” (Bastiliei), la parter, etajele 1, 2 și 3, unde companiile participante au amplasat câte un stand de unde au comunicat direct cu studenții interesați de oportunități de carieră. Companiile prezente pe 30 martie 2016 în ASE au fost: Architected Business Solutions (ABS), Automatic Data Processing (ADP), Bancpost, BCR, BRD Groupe Société Générale, Coca-Cola HBC România, Colliers International, DB Schenker, Deloitte, EY, Genpact, Hewlett Packard Entreprise, ING Bank, Kaufland România, KMG Rompetrol, KMPG, Lidl, Nestle, ORTEC, ProCredit Bank, PricewaterhouseCoopers, TELUS, Tymbark, UBIS, Veeam Software, Vodafone România.

Parteneri media: Antena 1, Antena 3, Radio ZU, Jurnalul Național, Autentici.ro, BrigadadeVoluntari.ro, Bucureșteni.ro, Editura David Press Print, Edumanager.ro, eJobs.ro, Școala de Valori, TimNews.

Un eveniment susținut de: AEGEE, AIESEC, ASER, USR.