Balul Studenților Miss & Mister ASE 100

4 aprilie 2013 Biavati Ballroom

Celebrarea centenarului universității a însemnat și organizarea unei petreceri destinată studenților și nu numai. Aceasta s-a bucurat de participarea unui număr foarte mare de studenți, care au sărbătorit pe ritmul muzicii lor.

Bobocii desemnați câștigători în cadrul concursurilor Miss&Mister de la nivelul celor 11 facultăți au trecut prin diverse probe tematice. Juriul, format din cadre didactice și reprezentanți ai studenților, a desemnat cel mai frumos și carismatic cuplu de Miss&Mister boboci ai Academiei de Studii Economice din București: Miss ASE 100 de la Facultatea de Relații Economice Internaționale (REI) și Mister ASE 100 de la Facultatea de Administrarea afacerilor (cu predare în limbi străine) (FABIZ).

Gazda evenimentului a fost Mihai Morar, iar invitatul special al serii a fost artista Antonia care, alături de dansatorii din trupa sa, a asigurat un spectacol extrem de apreciat.

Sentimentul special de sărbătoare a fost garantat de locația selectă (Biavati Ballroom) și de ținutele elegante alese de către studenți.