Dezvelirea plăcii memoriale

3 aprilie 2013 clădirea „I. N. Angelescu”, Piața Romană nr. 6

Pe 3 aprilie a fost dezvelită una dintre plăcile memoriale realizate cu ocazia sărbătoririi a 100 de ani de existență ai universităţii, amplasată pe fațada exterioară a intrării principale în clădirea „I. N. Angelescu”, iar cea de-a doua la intrarea Bibliotecii Centrale ASE (sala de lectură Victor Slăvescu, etaj 1).

Evenimentul festiv organizat la Ateneul Român a reunit aproximativ 500 de invitaţi, între care oficialităţi, ambasadori, personalităţi din viaţa universitară şi culturală şi a inclus discursul Președintelui Alumni ASE, Acad. Mugur Isărescu - Guvernatorul Băncii Naționale a României, și al Rectorului ASE, Prof. univ. dr. Pavel Năstase, încheindu-se alături de un concert spectaculos oferit de către Camerata Regală.