CONSOLIDAREA ASOCIAȚIEI ABSOLVENȚILOR ALUMNI ASE

26 mai 2018 Aula Magna, Academia de Studii Economice din București

Dragi absolvenți ai Academiei de Studii Economice din București,

Ne aflăm în plin proces de consolidare a Asociației Absolvenților ALUMNI ASE, proces în care ne-am bucura mult să acceptați să vă implicați.

ASE București este liderul învățământului economic din România și se numără printre cele mai bune universități de profil din lume (Academic Ranking of World Universities/ARWU, Top Shanghai 151-200). Cu toate acestea, urmărim să ne îmbunătățim continuu și un aspect pe care îl au toate marile universități ale lumii în comun este că sunt susținute și ghidate de comunități puternice de Alumni.

Eforturile noastre actuale se concentrează pe închegarea și dezvoltarea comunității de absolvenți ASE, dincolo de inițiative punctuale din mediul informal. Ne-am propus să reorganizam Asociația astfel încât să răspundă cât mai bine nevoilor și intereselor absolvenților noștri. Totodată sperăm să aducem această comunitate pe termen mediu și lung cât mai aprope de comunitatea studențescă și academică actuală.

Vă adresăm astfel rugămintea să completați un scurt chestionar disponibil aici (5 intrebari).

In speranta unui raspuns favorabil, va asiguram de intreaga noastra consideratie!